Корисні посилання

Електронні бібліотеки

/Files/images/рука с книгой из компа.jpg

Електронна бібліотека української літератури

https://www.utoronto.ca/elul/Main-Ukr.html

Украïнська лiтература

https://lib.misto.kiev.ua/UKR/ КГБ :

БОЛЬШАЯ БИБЛИОТЕКА ОН-ЛАЙН ЧТЕНИЯ

https://www.e-reading.org.ua/

Электронная библиотека Флибуста -

независимый библиотечный ресурс. Всего книг в библиотеке - около 200000 томов, всего представлено авторов – более 75 тысяч. Удобный поиск, скачивание в форматах fb2, epub, pdf.

https://flibusta.net/

Библиотека Максима Мошкова

https://lib.ru/

Бесплатная виртуальная электронная библиотека - ВВМ.

https://www.velib.com/

Классная библиотека

https://coollib.net/

Книжный гид

https://fb2.booksgid.com/

Литературный портал Knigi.ws

https://knigi.ws/

*******

Художні твори

 www.kharkivosvita.net.ua/content/4/49    -  розміщено близько 400 художніх творів, які можуть використовуватися у навчально-виховному процесі.

*******

 

/Files/images/мама читает ребенку.jpg

ДІТЯМ ТА БАТЬКАМ

"Весела абетка".

Казки, приказки, загадки, скоромовки і читанка - для вас, юні читачі

https://abetka.ukrlife.org

Сайт "Лукошко" –

повен кошичок українських, російських, білоруських казок

https://www.lukoshko.net

ВІРШІ ДЛЯ ДІТЕЙ

https://www.imama.ru/versos/index.shtml

«Почитай-ка» - казковий журнал для малюків

https://www.cofe.ru/read-ka

Сайт Надії Красоткіної

https://krasotkina.com/

Сайт "Українська казка"

https://kazky.org.ua/

Ще декілька посилань...

веб-сайт „Книги для дітей”

веб-сайт „Дитяча література”

літературний сайт Ігоря Січовика

 

ШКІЛЬНИЙ БІБЛІОТЕКАР

Шкільний бібліотекар

 

«Шкільний бібліотекар» – науково-методичний журнал. Виходить раз на місяць. Заснований у квітні 2010 р. Виходить з січня 2011 р. Засновник –ТОВ «Видавнича група “Основа”».

Редколегію журналу очолювали В. Григораш (2010–2014 рр.), з 2015 р. – О. Куликова.

Мова видання – українська. До розгляду також приймаються авторські розробки російською мовою.

Видання має сталу тенденцію до збільшення свого обсягу: 2011 р. – 32 с., 2012 р. (з другого півріччя) – 40 с., 2016 р. – 48 с.

Поширення журналу багатоканальне: скретч-карта; оформлення передплати через банк, Укрпошту, на сайті. Наклад не заявлений.

Практичний журнал для шкільного бібліотекаря висвітлює актуальні питання функціонування шкільних бібліотек; теоретичні та методичні аспекти діяльності; інноваційні ідеї та варіанти рішень проблем сучасної шкільної бібліотеки; досвід і поради колег.

Містить повнокольорову вкладку з наочно-дидактичними матеріалами.

Основні рубрики: практичний досвід, українські традиції, масові заходи в бібліотеці, бібліотечний урок, усний журнал, презентація книги, інтегрований урок.

Частково статті представлені у вільному доступі на сайті:

https://bit.ly/2B8VUAW

У межах проекту ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» у 2017 р. редакцією підготовлено диск для шкільних бібліотекарів «Помічник шкільного бібліотекаря». Диск містить: бібліотечні заходи (62 конспекти, 42 презентації), нормативні матеріали (10 документів), методичні рекомендації (29 статей), 22 плакати, 679 ілюстрацій, комп’ютерну програму «Електронний конструктор – 3.0», детальну інструкцію щодо створення власних розробок за допомогою програми «Електронний конструктор – 3.0».

ГІПЕРПОСИЛАННЯ

 

для учнів 10, 11 класів                          https://ptu.org.ua/

 

електронна бібліотека                           biblioteka.org.ua

електронна бібліотека                           Lib.com.ua

бібліотека української літератури           ukrlib.com.ua

Офіційні сайти

 

Освітні сайти

Бібліотечні сайти

Сайти бібліотек

Професійні бібліотечні сайти

Різні сайти/блоги

Сайти/блоги шкільних бібліотек

Сайти/блоги бібліотечних працівників 

Блоги/сайти МО шкільних бібліотекарів

Блоги/сайти шкільних бібліотек області

Блоги/сайти бібліотекарів ЗНЗ області

Бібліотечні асоціації

  • Австралійська бібліотечна асоціація (Australian Library and Information Association - ALIA) https://www.alia.org.au/
  • Американська бібліотечна асоціація (American Library Association - ALA) https://www.ala.org/
  • Белоруська бібліотечна асоціація (ББА) https://www.bla.by/
  • Італійська бібліотечна асоціація (Associazione Italiana Biblioteche - AIB) https://www.aib.it/
  • Міжнародна Федерація Бібліотечних Асоціацій та Установ(The International Federation of Library Associations and Institutions - IFLA) https://www.ifla.org/
  • Російська бібліотечна асоціація (РБА) https://www.rba.ru/
  • Російська асоціація читання (Русская ассоциация чтения) https://www.rusreadorg.ru/
  • Російська шкільна бібліотечна асоціація (Русская школьная библиотечная ассоциация - РШБА) https://rusla.ru/rsba/
  • Українська бібліотечна асоціація (УБА) https://ula.org.ua/ua/
  • Французька бібліотечна асоціація(Association des Bibliothécaires de France) https://www.abf.asso.fr/
  • Шотландська бібліотечна асоціація (Scottish Library Association - SLAINTE) https://www.slainte.org.uk/

Міжнародні бібліотечні організації

Електронні бібліотеки

Повнотекстові електронні бібліотеки (для читання онлайн)

  • Повнотекстові електронні бібліотеки (рос.) - путівник ресурсами Інтернет. Пропонує посилання на сайти, які містять колекції повнотекстових версій друкованих видань: цінних і рідкісних книг, книжкових пам'яток, монографій, підручників, науково-популярної та художньої літератури. Представляє особливий інтерес для учнів, студентів і викладачів.
  • 70 безкоштовних онлайн-бібліотек (рос.) - Редакція AdMe.ru склала список безкоштовних ресурсів, на яких ви з легкістю зможете знайти книгу до душі.
  • УкрЛіб - Бібліотека Української Літератури - найбільша в інтернетіелектронна бібліотека української літератури, яка крім українських книжок пропонує також літературну енциклопедію, біографії, шкільні твори, учнівські реферати, стислі перекази змісту творів з української та зарубіжної літератури.
  • Російська віртуальна бібліотека (рос.) - класична і сучасна література з авторитетних джерел з додатком довідково-коментуючого апарату. Основна відмінність РВБ від існуючих електронних бібліотек полягає в глобальному охопленні матеріалу і установці на високі філологічні та технологічні стандарти публікацій. Незважаючи на велику кількість різноманітних зібрань текстів в електронній формі, аналогів даному проекту в російськомовній мережі на сьогоднішній день немає.
  • Віртуальна електронна бібліотека ВВМ (рос.) - в електронній бібліотеці Ви знайдете шедеври світової літератури (російської, української та зарубіжної), ознайомитеся з творами і біографіями великих письменників, поетів та істориків, а також з творами усної народної творчості, роботами з релігії та історії. Всі твори доступні для читання в режимі online.
  • Library.ru - багатожанрова електронна бібліотека текстів творів відомих російських і зарубіжних авторів. Як і в справжньому читальному залі, тут, окрім самих текстів творів, розміщена додаткова інформація (анотації на твори, портрети та короткі біографії авторів).
  • Дитяча електронна бібліотека (рос.) - сайт входить до системи безкоштовних електронних бібліотек Росії. Орієнтований, на батьків, підлітків, дітей різного віку. Всі книги, що знаходяться в бібліотеці, доступні для читання в режимі on-line. Колекція творів постійно поповняться.
  • Журнальний зал - некомерційний літературний інтернет-проект, який представляє діяльність російських товстих літературно-художніх і гуманітарних журналів, що виходять в Росії і за кордоном.
  • TheLib.Ru - доступні для читання книги всіх жанрів і авторів, що жили в різні часи. На даний момент в бібліотеці порядку 20000 книг 4000 авторів. Деякі книги можна завантажити безкоштовно, без реєстрації та без жодних обмежень.
  • World Art - електронна бібліотека російських і зарубіжних авторів. На сайті представлено 18930 творів.
  • Вookmate - онлайн-сервіс для читання електронних книг. Можливість завантажувати власні книги. Це книжковий клуб, де можна безкоштовно читати більше 5000 книг з бібліотеки з комп'ютера або мобільних пристроїв.
  • Народна бібліотека - повнотекстова бібліотека, в якій представлені книги різних жанрів. Деякі книги доступні для безкоштовного скачування.

Бібліотеки навчальної літератури

  • 4book Книги для вас На сайті представлені шкільні підручники (учебники) України, Росії, Білорусії, онлайн підручники, готові домашні завдання (ГДЗ), решебники, реферати, твори, біографії та багато іншої навчальної літератури. Всі матеріали можна скачувати безкоштовно прямо з сайту без реєстрації. Всі файли підручників перевірені антивірусом і розміщені в форматі PDF, DJVU, FB2, EPUB. Багато підручники представлені в онлайні для читання.

Бібліотеки електронних книг (для завантаження)

Електронні бібліотеки Росії

Електронні бібліотеки Росії для дітей

Електронні шкільні бібліотеки України

Електронні шкільні бібліотеки Росії

Енциклопедії

Портали

Портал "BaraBooka. Простір української дитячої книги" – перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва. Різноманітні за підходами розділи ресурсу розраховано на широке коло читачів: від батьків та дітей, які вже можуть самі приймати рішення щодо вибору книжок, до фахової спільноти науковців, педагогів, бібліотекарів. На сторінках БараБуки можна прочитати як відгук дитини-читача, так і рефлексію доктора наук. У центрі уваги БараБуки – вітчизняні автори, ілюстратори, перекладачі. Поміж тим можна дізнатися й про світові контексти і шляхи розвитку книговидання для дітей, а також про прийоми заохочення дітей до читання.

Аудіокниги українською

  • Аудіокниги Велика добірка української та світової літератури в аудіоформаті. Від художньої – до релігійної та дитячої книги.
  • Портал української мови Збірка творів з української літератури, яка потрібна для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
  • Аудиокниги на украинском языке Аудіокниги українською – світова та українська класика. Файли доступні лише зареєстрованим користувачам.
  • Вивчай мови... Невелика, однак цікава добірка аудіокниг. українською.
  • Українські народні аудіоказки
  • PodFM.ru Тут є можливість почути голоси корифеїв української літератури.

Сайти письменників

Персональні сайти сучасних українських письменників

Сайти дитячих письменників

  • Анатолий Алексин: книги спектакли, фильмы… https://anatoly-aleksin.com/ Офіційний сайт Анатолія Алексіна та Тетяни Алексіної. Біографія письменника, бібліографія окремих видань і творів у періодичних виданнях, відгуки про творчість, фото з особистого архіву. А у додатку можна почитати нові твори автора. Ресурс російською мовою для дітей середнього та старшого шкільного віку.
  • Леся Вознюк. Авторський блог https://lesia.vozniuk.com Девіз блогу: «Щодня вірш чи загадка для дітей, матусі й татка». Ресурс українською мовою для дошкільників та дітей молодшого шкільного віку.
  • Аркадий Петрович Гайдар https://www.gaydar-arcadia.com/biografia/ Сайт знайомить з творчістю відомого російського письменника. Ресурс російською мовою для дітей середнього та старшого шкільного віку.
  • Наталя Гуркіна: казки, загадки, вірші для дітей… https://natalyagurkina.ucoz.ua Авторські казки, абетки, загадки, вірші, колисанки, пісеньки, оповідання. Ресурс українською мовою для дошкільників та дітей молодшого шкільного віку.
  • Катаев Валентин Петрович (1897-1986) https://www.valentinkataev.ru/component/option,com_frontpage/Itemid,1/ На сайті можна познайомитися з біографією та мемуарами письменника, переглянути його світлини, почитати поезію, прозу, фейлетони і навіть проголосувати за найбільш популярний твір автора. Ресурс російською мовою для дітей старшого шкільного віку.
  • Кир Булычев: официальная страница писателя https://www.rusf.ru/kb/ На сайті можна ознайомитися із скороченою біографією автора, переглянути повний список написаних творів (фантастики, віршів, наукової літератури, перекладів), почитати інтерв’ю, бесіди, критичні статті, переглянути ілюстрації до творів, а також фотографії. Ресурс російською мовою для дітей старшого шкільного віку.
  • Владислав Крапивин: официальная страница писателя https://www.rusf.ru/vk/ До вашої уваги - біографія письменника, фотоальбом, файлотека художніх творів, офіційно дозволених автором для розповсюдження у комп’ютерній мережі, ілюстрації до творів як професійних художників, так і самого письменника, оn-line інтерв’ю, зустрічі, а також словник персонажів та предметів, які згадуються у фантастичних творах, складений самим автором. Ресурс російською мовою для дітей середнього та старшого шкільного віку.
  • Марина и Сергей Дяченко https://rusf.ru/marser/books/ На офіційному сайті відомих українських письменників-фантастів, лауреатів літературної премії Росії «Заповітна мрія», повість яких ”Пригоди Марійки Михайлової” у 2006 році визнано найкращим пригодницьким твором для дітей і підлітків, представлено також їх твори для дітей, публіцистика і бібліографія. Ресурс російською мовою для дітей молодшого, середнього та старшого шкільного віку.
  • “Недописанная страница”. Самуил Маршак https://s-marshak.ru/ Сайт присвячено життю та творчості Самуїла Яковича Маршака. Тут розміщено як хрестоматійні, так і менш відомі твори письменника, матеріали, листи, фотографії, звукові файли, які доповнюють літературну спадщину поета, перекладача, прозаїка і редактора. Ресурс російською мовою для дітей середнього та старшого шкільного віку.
  • Писатель Александр Папченко https://papchenko.ru Сайт російського дитячого письменника: біографія, твори, щоденник, фотоальбом тощо. Ресурс російською мовою для дітей середнього та старшого шкільного віку.
  • Ник Перумов https://www.perumov.com/ На офіційному сайті російського письменника-фантаста, одного з основоположників російського фентезі, можна ознайомитися з біографією автора, бібліографією його творів, інтерв’ю та рецензіями на численні твори письменника. Ресурс російською мовою для дітей старшого шкільного віку.
  • Отдав искусству жизнь без сдачи: Корней Чуковский. Лидия Чуковская https://www.chukfamily.ru/ Офіційний сайт родини Чуковських, який ведуть Юлія Сичова та Дар’я Авдєєва. Авторки зібрали багатий матеріал про життя та творчість письменників. На сайті можна погортати сторінки фотоальбомів, почитати казки, деякі з яких навіть можна послухати у виконанні самого Корнія Івановича, а також прозу, пародії тощо. Ресурс російською мовою для дітей середнього та старшого шкільного віку.
  • Радий Погодин https://pogodin.lodb.ru/ Сайт, присвячений життю і творчості відомого російського дитячого письменника. Представлено біографію письменника, електронну версію зібрання творів, бібліографію творів, дослідження про його творчість. Ресурс російською мовою для дітей середнього та старшого шкільного віку.
  • Русь. Ру: персональная страница Дмитрия Емца https://emets.olmer.ru/ На сторінці популярного російського письменника можна дізнатися про його нові книжки, прослухати аудіозаписи деяких творів, перейти на офіційний сайт Тані Гроттер чи сторінку поціновувачів творчості письменника. Ресурс російською мовою для дітей середнього та старшого шкільного віку.
  • Святослав Сахарнов https://sakharnov.ru/ Над створення сайту працював сам Святослав Володимирович. Він обговорював його оформлення і наповнення, відбирав фотографії для архіву, регулярно надсилав поновлення, читав відгуки в гостьовій книзі і відповідав електронною поштою своїм читачам. Зараз сайт існує за підтримки сина письменника, Ігоря Святославовича, і Книжкової ярмарки ДК ім. Крупської. Тут можна ознайомитися з біографією письменника, рецензіями на його твори, посиланнями на ресурси в Мережі, присвяченими його життю і творчості. Ресурс російською мовою для дітей середнього та старшого шкільного віку.
  • Словограй: літературний сайт Ігоря Січовика https://slovogray.narod.ru/ Тут ви знайдете дитячі вірші, ігри, оповідання, п’єси, казки, загадки, скоромовки, каламбури, дражнилки, повісті, сатиру та гумор. А ще тут є математичні ігри та ігри з літерами, словами, римами. Ресурс українською мовою для дітей молодшого та середнього шкільного віку.
  • Тамара Крюкова: Фант-Азия https://www.fant-asia.ru/ На сайті представлено біографію та автобіографію відомої російської письменниці, інформацію про її книжки. Тут ви можете скачати або почитати онлайн її книги різних жанрів і для різних вікових категорій читачів, а також прослухати аудіо записи деяких з них. Ресурс російською мовою для дітей середнього та старшого шкільного віку.
  • Эдуард Николаевич Успенский: личный сайт автора https://www.uspens.info/ На сайті можна дізнатися про новини з життя та творчості письменника, почитати нові п’єси, анекдоти, дізнатися, скільки книг автора видано різними мовами, ну і, звичайно, познайомитися з характеристиками усіх ваших улюблених героїв. Ресурс російською мовою для дітей середнього та старшого шкільного віку.
  • Юнна Мориц https://www.owl.ru/morits/ Офіційний сайт авторки книг для дітей «від 5 до 500 років», на якому можна ознайомитися з її біографією, прозою для дорослих, поезією для дітей і дорослих, почитати рецензії та інтерв’ю письменниці. Ресурс російською мовою для дітей середнього та старшого шкільного віку.

Цікаві посилання

Різне

Робота з порталом Заповікі

Дистанційні майстер-класи

Інтернет-ресурси бібліотекарям

За розділами: Художня література, Дизайн і фотографія, Програмування, Бізнес та економіка, Психологія та медицина, Дитяча література, Енциклопедії тощо